MISTRZOSTWA ŚWIATA IFBB 2020 – DZIEŃ 1

Udanie dla naszej drużyny rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Świata IFBB w Santa Susanna: nasi reprezentanci wywalczyli 2 złote i 2 srebrne medale. Złotymi medalistami zostali: Daniel Kunikowski (kulturystyka klasyczna do 175 cm) oraz niezawodny Mariusz Bałaziński (kulturystka weteranów 50-54 lata, open). Srebrne medale zdobyli: Tomasz Laszko (kulturystyka klasyczna igrzyskowa weteranów open) oraz Sebastian Szmyt (kulturystyka weteranów 45-49 lat do 90 kg).

Ponadto, do finałów dostali się:

Andrzej Drabikowski (kulturystyka weteranów 45-49 lat do 80 kg) – 4 miejsce

Jakub Potocki (kulturystyka weteranów 45-49 lat do 90 kg) – 4 miejsce

Rafał Jałowiecki (kulturystyka klasyczna weteranów 40-49 lat) – 5 miejsce

Rafał Birnbach (kulturystyka weteranów 45-49 lat do 70 kg) – 6 miejsce

Tomasz Danielak (kulturystyka weteranów 45-49 lat powyżej 90 kg) – 6 miejsce

Na półfinałach występ zakończyli: Rafał Birnbach (kulturystyka klasyczna weteranów 40-49 lat), Tomasz Laszko (kulturystyka klasyczna igrzyskowa seniorów open), Robert Kaczmarek (kulturystyka weteranów 40-44 lata do 90 kg) i Piotr Wierzchanowski (kulturystyka weteranów 40-44 lata powyżej 90 kg).

Największą niespodziankę sprawił Daniel Kunikowski, który na eliminacjach w Grodzisku startował jeszcze w classic physique, zajmując 4 miejsce. Teraz zbił wagę do limitu kulturystki klasycznej i poprawił definicję, co przyniosło mu życiowy sukces. Podobny manewr przyniósł sukces także Tomaszowi Laszko, który na ME był 6 w kulturystyce klasycznej 40-44 lata open. Teraz zbił wagę do kulturystyki igrzyskowej, co także wydatnie poprawiło jego formę i został wicemistrzem świata.

Sebastian Szmyt w roku ubiegłym miał brązowy medal, ale 2 lata temu był drugi. Wtedy Jose Luis Ortiz był szósty. Na tegorocznych ME znowu obaj się spotkali a Szmyt wywalczył złoty medal przy remisie punktowym 27:27. Jednak Ortizowi udał się rewanż i nasz mistrz musiał się tym razem zadowolić srebrnym medalem. A więc polowanie na „złoto” MŚ będzie nadal trwało.

Mariusz Bałaziński w roku ubiegłym wygrał taką dziwną, dodatkową kategorię kulturystów weteranów powyżej 40 lat, ale nie było to overall. W tym roku został już mistrzem Polski seniorów (kat. 85 kg), mistrzem Europy weteranów (+50 lat), wicemistrzem Europy seniorów (80 kg, za innym Polakiem, Dawidem Zioła), a teraz mistrzem świata weteranów. Wspaniała seria sukcesów!

Jutro nie mniejsze emocje: cała kulturystyka seniorów, całe fitness plażowe mężczyzn, fitness sylwetkowe kobiet i inne konkurencje.

Zdjęcia:

Kulturystyka klasyczna do 175 cm (od lewej): Jose-Maria GOMEZ (2 miejsce); Daniel KUNIKOWSKI (1miejsce); Fabrizio DE SILVESTRO (3miejsce).

Kulturystyka weteranów 50-54 lata open (od lewej): Fabio PIZZAFERRI (2miejsce); Mariusz BAŁAZIŃSKI (1miejsce); Onita CARACUDA (3miejsce).

Kulturystyka klasyczna igrzyskowa weteranów open (od lewej): Tomasz LASZKO (2 miejsce); Antonio PRIMICERI (1miejsce); Aapo KILPELAINEN (3miejsce).

Kulturystka weteranów 45-49 lat, do 90 kg (od lewej): Sebastian SZMYT (2miejsce); Jose Luis ORTIZ (1miejsce); Zbynek CERADSKY (3miejsce).