KOLEJNE MEDALE POLAKÓW NA ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021

Ostatni dzień zawodów Arnold Classic w Sewilli przyniósł nam kolejne sukcesy naszych zawodników i zawodniczek. Wielką formą błysnął Sandro Sołowiej w fitness plażowym mężczyzn. Idą w ślady Tomka Kornalewskiego, wygrał dwie grupy wiekowe: najpierw kategorię juniorów open (po bardzo zaciętym pojedynku z Rosjaninem Tegkajewem – w obu rundach 7:8), a potem kategorię seniorów powyżej 182 cm wzrostu (6:15 z Ukraińcem Nikitenko). 22-letni Sołowiej był zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem kategorii open (overall), zajmując 3 miejsce w gronie sześciu mistrzów. Piękny sukces i zapowiedź walki o medale na Mistrzostwach Polski Juniorów, Pucharze Polski oraz MŚ w Santa Susanna.

Rówieśniczka Sołowieja, wellneska juniorka Adrianna Szymanowska, nie mogła powtórzyć jego sukcesów, gdyż kategorii wellness juniorek nie rozgrywano, ale za to zwyciężyła w kategorii seniorek powyżej 168 cm (7:11 z Brytyjką Prejną) i była druga w open (overall) za Chorwatką Medak. Kolejna nasza 22-latka, Sandra Wyszomirska, zdobyła brązowy medal w kategorii bikini debiutantek do 166 cm. A więc sportową młodzież mamy na medal!

W grupie seniorek piękny sukces odniosła Katarzyna Oleśkiewicz-Szuba, zwyciężając jednogłośnie w kategorii 164 cm, a jej główną rywalką była… inna Polka, Wiktoria Bryniczka (5:15 w finale). To jej pierwsze zwycięstwo na tak prestiżowych zawodach i zapowiedź dalszych sukcesów. Co ciekawe, w roku ubiegłym tę kategorię na ACE także wygrały dwie Polki (Anna Woźniakowska przed Patrycją Kaźmierczak) a na ME 2020 trzy Polki stanęły na podium (Anna Woźniakowska przed Katarzyną Oleskiewicz-Szuba i Marceliną Woźniak). Wygląda na to, że jest to nasza narodowa kategoria. Kolejny medal w konkurencji bikini wywalczyła Daria Lewandowska, zajmując 3 miejsce w kategorii 172 cm.

Jeśli chodzi o panów, to brązowy medal przywozi jeszcze Daniel Kunikowski, który startował w kulturystyce klasycznej do 175 cm. Ogólnie można stwierdzić, że to był bardzo udany start naszej reprezentacji na tegorocznym Arnold Classic Europe.

Sandro Sołowiej wygrywa kategorię open juniorów. Po lewej Sosłan Tegkajew (2 miejsce – Rosja), po prawej Witalij Jusko (3 miejsce – Ukraina).
Sandro Sołowiej z nagrodami za wygranie kategorii seniorów +182 cm.
Kategoria bikini 164 cm (od lewej): Wiktoria Bryniczka (2 miejsce), Katarzyna Oleśkiewicz-Szuba (1 miejsce), Polina Jemielina (3 miejsce – Rosja).
Katarzyna Oleśkiewicz-Szuba ze swoimi trofeami.
Adrianna Szymanowska wygrywa kategorię wellness powyżej 168 cm.