REKORD EUROPY SZYMONA GLOWIENKE

PILZNO, CZECHY, 2015.03.20-28

2015-03-24

Arkadiusz Znojek

Drugi dzień I-szych Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym sprawił nam wielką satysfakcję - trzy razy odśpiewaliśmy z naszymi Mistrzyniami i Mistrzem Mazurek Dąbrowskiego. Do udziału w I-szych Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym w Pilźnie szykowało się wielu polskich trójboistów. Po startach w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w TSK oczywiste było, że mamy potencjalnych mistrzów w nadchodzących ME w TSK, a w przypadku Klaudii Rusztyn, również potencjalny rekord świata. Po przepracowaniu kilkumiesięcznych przygotowań w martwym ciągu ich finał nastąpił drugiego dnia startów pilźnieńskich mistrzostw - po zbiciu do kat 52 kg Klaudia Rusztyn w drugim podejściu ustanowiła rekord Europy i świata juniorek 23, 160 kg. Próba poprawienia go na 162,5 kg była nieudana. W swojej kategorii zdobyła złoty medal z wysokim wynikiem 335 kg (112,5+62,5+160).

Czwarty medal dla Polski zdobył Szymon Glowienke w kat. 83 kg juniorów. W drugim podejściu przysiadów ustanowił nowy rekord Europy juniorów - 216,5 kg. Próba ustanowienia kolejnego rekordu na 220 kg była już nieudana. Wynik 589 kg (216,5+142,5+230) dał pierwsze miejsce w tej kategorii wagowej. Kolejnym medal przyniósł ambitny start Kamila Strucka, który w dniu startu błysnął wielką formą i w znaczącym stopniu poprawiwszy rekordy życiowe uzyskał 570 kg w trójboju, co dało mu trzecie miejsce w kat. 93 juniorów.

Prawdziwy pokaz siły zgotowała nam Kamila Kasperska w kat. 84 kg. Wielokrotna medalistka mistrzostw międzynarodowych dynamicznie zaliczała podejście za podejściem uzyskując wielkie ciężary w tej kategorii - 170 kg w przysiadzie, 80 w wyciskaniu leżąc i 182,5 kg w martwym ciągu. Z dużą przewagą nad rywalkami, prawie 50 kg, zdobyła złoty medal wynikiem 432,5 kg. W tej samej wadze broniła drugiego miejsca Karolina Ruta - zawodniczka zaliczyła 385 kg (147,5+77,5+160) i zdobyła srebrny medal.

Starty juniorek do lat 23 zakończyły się drugiego dnia. Nasze juniorki zdobyły 33 punkty i tylko dwóch punktów zabrakło do trzeciego miejsca. W klasyfikacji Najlepszej Juniorki 19-23 lat Klaudia Rusztyn zajęła drugie miejsce za 417,16 pkt. Wilks'a. Wystarczyło zaliczyć 2,5 kg więcej by nasza rekordzistka miała miejsce pierwsze.

Klaudia Rusztyn ustanawia nowy rekord świata juniorek w kat. 52 kg - 160 kg!

Najlepsze deadlifterki w kat. 52 kg. Klaudia Rusztyn na pierwszym miejscu.

Klaudia Rusztyn na pierwszym miejscu podium w kat. 52 kg juniorek 19-23 lat.

Szczęśliwa z rekordów i medali Klaudia Rusztyn.

Szymon Glowienke ustanawia nowy rekord Europy juniorów do lat 18 w przysiadzie w kat. 83 kg - 216,5 kg

Najlepsi zawodnicy kategorii kat. 83 kg: 1 m. Szymon Glowienke, 2 m. Nazar Lemets (Ukraina), 3 m. Nikita Makeev (Rosja).

Pierwsza trójka kat. 93 juniorów do lat 18: 1m. Uldis Kiploks (Łotwa), 2 m. Kalle Narhi (Finlandia), 3 m. Kamil Struck.

Kamila Kasperska przygotowuje się do wykonania przysiadu na 170 kg.

Agresywne podejście Karoliny Ruty w prysiadzie na 147,5 kg.