REKORD ŚWIATA PAWŁA KASPERKIEWICZA

PILZNO, CZECHY, 2015.03.20-28

2015-03-23

Arkadiusz Znojek

Wszyscy sympatycy sportów siłowych czekali na historyczne I-sze Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. Pierwszy dzień startów w czeskim Pilźnie rozpoczęliśmy lekkimi kategoriami kobiet, ale mocnym uderzeniem - Klaudia Szymczak zdobyła mistrzostwo Europy juniorek do lat 18 w kat. 57 kg uzyskując znakomity wynik 315 kg (115+65+135). Drugi medal dla Polski zdobyła Natalia Talarska w kat. 72 w tej samej kategorii wiekowej. Pierwszy medal męski zdobył dla nas w juniorach do 18 lat Patryk Zaniewski w kat. 74 kg - 515 kg dało brązowy medal. Pierwsze rekordy Europy zdobył dla Polski Paweł Kasperkiewicz, również junior 18, w kat. 74 kg. Zawodnik już pierwszym podejściem martwego ciągu 225 kg ustanowił rekord Europy w martwym ciągu, a kolejnym na 240,5 kg rekord świata. Trzecia próba na 253,5 kg okazała się nieudana. Paweł Kasperkiewicz uzyskał 493 kg w trójboju (155+97,5+240,5) i zajął 4-te miejsce.

Pierwszy dzień Mistrzostw zakończył starty juniorek do lat 18 i przyniósł czwarte miejsce drużynowe Polsce z wynikiem 35 punktów. Zabrakło jednej zawodniczki by znaleźć się w pierwszej trójce najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Klaudię Szymczak została Najlepszą Juniorką 14-18 lat za wynik 368,708 pkt. Wilks'a.

Klaudia Szymczak w trakcie walki z ciężarem 115 kg w przysiadzie.

Drugie podejście Klaudii Szymczak w martwym ciągu - 125 kg.

Najlepsze zawodniczki z kat. 57 kg. Klaudia Szymczak na pierwszym miejscu.

Pierwsza polska medalistka zawodów europejskich w trójboju siłowym klasycznym - Klaudia Szymczak ze złotym medalem na szyi.

Natalia Talarska na drugim miejscu w kat. 72 - drugi medal dla Polski.

Pierwszy polski rekordzista z zawodów europejskich w trójboju siłowym klasycznym, Paweł Kasperkiewicz, w trakcie poprawiania rekordu Europy juniorów w martwym ciągu - 240,5 kg - w kat. 74 kg.

Patryk Zaniewski walczy o brązowy medal - 220 kg w martwym ciągu.

Paweł Kasperkiewicz ze srebrnym medalem za martwy ciąg.

Najlepsi zawodnicy w martwym ciągu kat. 74 kg juniorów do lat 18: 1 m. Victor Beilmann (Niemcy), 2 m. Paweł Kasperkiewicz, 3 m. Patryk Zaniewski.

Medaliści w trójboju siłowym kategorii 74 kg juniorów do lat 18: 1 m. Victor Beilmann (Niemcy), 2 m. Artsiom Filipchanka (Białoruś), 3 m. Patryk Zaniewski.