::: Kalendarz imprez

Witamy na stronie zawodów

ostatnia aktualizacja 2008-08-02
wprowadził Janusz Łukasik

W dniach 21-22.06.2008r. w Władysławowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do 18 lat w Wyciskaniu Leżąc, w których udział wzięło 93 juniorów i 44 juniorek.

Uzyskano kilka dobrych wyników, wśród których należy zaliczyć zwycięstwa Adrianny Woźniak z Poveru Chorzów - zawodniczka po przejściu do kategorii niższej 56,0kg zwyciężyła pewnie zaliczając w drugim podejściu 65 kg, o 5 kg więcej od dotychczasowego rekordu Mistrzostw Polski, który od pięciu lat należał do Moniki Langzik z Eugenu Knurów. Adrianna Woźniak zwyciężyła także w kat. open według Wilks'a uzyskując 78,57 pkt. przed Magdaleną Toczką z UKS Żagań oraz Malwiną Madejską z Relaxu Kamienna Góra 56,93 pkt.

Należy także odnotować rekord Mistrzostw Polski Katarzyny Płocienniczak z UKS Żagań, która w kat.wag. 90 kg uzyskała w trzecim podejściu 61,0 kg W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły juniorki Z UKS Eugen Knurów 56 pkt. przed Black&White Ostrowiec Świętokrzyski 52pkt. A na trzecim miejscu zawodniczki UKS Żagań 50 pkt. Wśród juniorów poprawiono aż trzy rekordy Mistrzostw Polski. Pierwszy w kat.wag. 60 kg jako pierwszy Paweł Konieczny z Terminatusa Dąbrowa Górnicza w trzecim podejściu 117,0 kg a wyrównał go zawodnik MOKSiR Jastarnia Przemysław Okrój. Kornel Cudziło Pover Chorzów poprawił rekord Mistrzostw Polski w kat.90,0 kg aż 12,5 kg uzyskując w drugim podejściu 185,0 kg.

Trzeci rekord Mistrzostw Polski poprawił Mateusz Pękala z Dąbrowskiego Terminatusa, który zaliczyłm w trzecim podejściu 180,0 kg poprawiając rekord o 5 kg w kat.wag.110,0 kg .Kategorię open według Wilks'a wygrał Kornel Cudziło Pover Chorzów uzyskując 119,64 pkt. przed Marcinem Kosowskim z Poweru 2005 Nasielsk 108,90 pkt. A na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Pękala Terminatus Dąbrowa Górnicza 107,71 pkt.

Drużynowo zwyciężyli gospodarze mistrzostw zawodnicy UKS Bliza Władysławowo 58 pkt. przed MOKSiR Jastarnia 56 pkt. i na trzecim miejscu Black&White Ostrowiec Świętokrzyski 49 pkt.